Wystawa Sztuka Wydziału Sztuki

Wydział Sztuki Unwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie zapraszają na wernisaż wystawy „Sztuka Wydziału Sztuki – Studenci”. Wernisaż odbył się 28 lutego /piątek/ o godz. 18.00 w galerii MGOK w Skaryszewie, ul. Wojska Polskiego 5.

Pokaz rozpoczął tegoroczne wydarzenia towarzyszące Skaryszewskiemu Jarmarkowi Końskiemu „WSTĘPY 2020”.
Na wystawie zaprezentowane zostaną prace studentów zrealizowane w pracowniach Wydziału Sztuki UTH w Radomiu. Zobaczymy: witraże, klasyczne malarstwo i grafikę, projekcje video, obrazy opracowane metodą cyfrową oraz fotografie.
Szerokie spektrum prezentowanych wypowiedzi twórczych z całą pewnością umożliwi odbiorcom zapoznanie się nie tylko z umiejętnościami poszczególnych studentów, ale przede wszystkim przybliży im sam proces dydaktyczny, który jest konsekwentnie realizowany w ramach oferty dydaktycznej Wydziału Sztuki.
Wystawa nie jest typowym projektem kuratorskim, to raczej klasyczny dyskurs w oparciu o indywidualne postawy twórcze, do którego studenci kierunków: Architektura wnętrz, Grafika, Sztuka mediów i edukacja wizualna oraz Wzornictwa ubiorów i akcesoriów mody wspólnie zapraszają.