KONKURS LITERACKI ROZSTRZYGNIĘTY!

KONKURS LITERACKI ROZSTRZYGNIĘTY!

                                                 

                                                             KONKURS LITERACKI ROZSTRZYGNIĘTY!

Przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu literackiego, organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie, przy współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Skaryszewie. Zadaniem uczestników było napisanie autorskiego opowiadania lub bajki, które mogłoby stanowić bazę książki.
Przesłane do nas prace zostały wnikliwie ocenione pod względem zgodności z regulaminem, jak również tematyki. Komisja konkursowa w składzie: Daniel Rogala-dyrektor MGOK w Skaryszewie, p. Joanna Borkowicz-dyrektor MGBP w Skaryszewie oraz pracownicy biblioteki p. Danuta Celej oraz p. Agnieszka Ruszczyk, po długich obradach postanowiła, iż:

W kategorii wiekowej 7-13 lat:
-I miejsce zajmuje Szymon Strzelecki z opowiadaniem pt. ,,Żuczek Mateusz i rosa”
-II miejsce zajmuje Milena Lipiec z opowiadaniem pt. ,,Na tropie błękitnego złodzieja”
Te pozycje zostaną wydane przez MGOK i Bibliotekę.

Przyznano również wyróżnienia dla Szymona Nowackiego za opowiadanie pt.,,Niezwykłe Marzenie” oraz Aleksandry Łęckiej za pracę pt.,,Przyjaciele na całe życie”.

W kategorii 14-18 lat przyznano wyróżnienia dla:
-Marii Kozickiej za opowiadanie pt. ,,Związana z przeznaczeniem”
-Julii Jamroży za opowiadanie pt. ,,Przyjaźń”
-Adama Kozła za opowiadanie pt. ,,Jak sobie (nie)radzić ze stratą”

Dla Laureatów I, II miejsca oraz osób wyróżnionych przygotowaliśmy nagrody. Skontaktujemy się z Rodzicami/opiekunami uczestników w celu ustalenia terminu odbioru nagród.

Z naszej strony pragniemy gorąco podziękować młodym pisarzom za ogrom pracy i serca, włożony w napisanie swoich dzieł. Jesteśmy pod wrażeniem wysokiego literackiego poziomu, który reprezentują mimo młodego wieku. Kto wie, może wśród nich jest przyszły laureat literackiego Nobla?! Mamy taką nadzieję.

Zapisz sę do newslettera

Skip to content