KONKURS LITERACKI ROZSTRZYGNIĘTY!

Przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu literackiego, organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie, przy współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Skaryszewie. Zadaniem uczestników było napisanie autorskiego opowiadania lub bajki, które mogłoby stanowić bazę książki.
Przesłane do nas prace zostały wnikliwie ocenione pod względem zgodności z regulaminem, jak również tematyki. Komisja konkursowa w składzie: Daniel Rogala-dyrektor MGOK w Skaryszewie, p. Joanna Borkowicz-dyrektor MGBP w Skaryszewie oraz pracownicy biblioteki p. Danuta Celej oraz p. Agnieszka Ruszczyk, po długich obradach postanowiła, iż:

W kategorii wiekowej 7-13 lat:
-I miejsce zajmuje Szymon Strzelecki z opowiadaniem pt. ,,Żuczek Mateusz i rosa”
-II miejsce zajmuje Milena Lipiec z opowiadaniem pt. ,,Na tropie błękitnego złodzieja”
Te pozycje zostaną wydane przez MGOK i Bibliotekę.

Przyznano również wyróżnienia dla Szymona Nowackiego za opowiadanie pt.,,Niezwykłe Marzenie” oraz Aleksandry Łęckiej za pracę pt.,,Przyjaciele na całe życie”.

W kategorii 14-18 lat przyznano wyróżnienia dla:
-Marii Kozickiej za opowiadanie pt. ,,Związana z przeznaczeniem”
-Julii Jamroży za opowiadanie pt. ,,Przyjaźń”
-Adama Kozła za opowiadanie pt. ,,Jak sobie (nie)radzić ze stratą”

Dla Laureatów I, II miejsca oraz osób wyróżnionych przygotowaliśmy nagrody. Skontaktujemy się z Rodzicami/opiekunami uczestników w celu ustalenia terminu odbioru nagród.

Z naszej strony pragniemy gorąco podziękować młodym pisarzom za ogrom pracy i serca, włożony w napisanie swoich dzieł. Jesteśmy pod wrażeniem wysokiego literackiego poziomu, który reprezentują mimo młodego wieku. Kto wie, może wśród nich jest przyszły laureat literackiego Nobla?! Mamy taką nadzieję.