STWÓRZMY RAZEM ŁĄKĘ KWIATOWĄ!

STWÓRZMY RAZEM ŁĄKĘ KWIATOWĄ!

Odbierz nasiona i stwórz swoją łąkę kwiatową z Mgok Skaryszew!

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w naszej proekologicznej akcji tworzenia łąk kwiatowych! Są one świetną alternatywą dla tradycyjnego trawnika, bowiem oprócz walorów estetycznych mają również bardzo ważną zaletę-są przyjazne dla owadów, wabią pszczoły i motyle. Wszystkich chętnych do ogrodniczych działań w kierunku stworzenia takiej właśnie łąki zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Wojska Polskiego 5-można u nas odebrać gotową mieszankę nasion i traw do stworzenia pięknego, naturalnego zakątka w swoim ogrodzie. Po odbiór nasion zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00.

Kierujemy ogromne podziękowania dla Gospodarstwa Szkółkarskiego p. Tomasza Szymańskiego Skarby Ogrodu za ufundowanie nasion do naszych ogrodniczych działań. W siedzibie Skarby Ogrodu w Makowcu odnajdziecie Państwo mnóstwo pięknych roślin do zaaranżowania przestrzeni wokół swoich domów. Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak krok po kroku założyć swoją łąkę kwietną- nie jest to trudne, a efekt może pozytywnie zaskoczyć.

P.S. Łąka kwietna już niedługo powstanie na terenie przy MGOK, a pomogą nam w tym pracowite Przedszkolaki z Samorządowe Przedszkole W Skaryszewie. Zapraszamy do udziału w naszej akcji!

3,2,1 START! Zakładamy własną łąkę kwiatową

🟢KROK 1: Wybieramy odpowiednie miejsce pod uprawę-mieszanki kwiatowe nie mają wygórowanych wymagań glebowych i świetlnych. Najlepiej rosną na glebach średnio żyznych, słonecznym stanowisku i dobrze przygotowanym podłożu.

🟢KROK 2: Przygotowujemy grunt-przekopujemy ziemię, usuwamy korzenie, kamienie i resztki innych roślin, a powierzchnię wyrównujemy grabiami.

🟢KROK 3: Wysiewamy nasiona na wcześniej przygotowaną powierzchnię (wysiew rzutowy).

🟢KROK 4: Delikatnie przegrabiamy powierzchnię ziemi, aby nasiona wymieszać z glebą. Następnie udeptujemy nasiona-zabieg ten pozwoli na dociśnięcie nasion do gleby.

🟢KROK 5: Podlewamy uprawę-należy utrzymać stałą wilgotność podłoża do wschodów roślin i w pierwszych tygodniach ich wzrostu-potem łąka wymaga podlewania tylko w okresie suszy.

🟢KROK 6: Obserwujemy wschodzące nasiona, usuwając niepotrzebne chwasty.

🟢KROK 7: Pozostawiamy rośliny w gruncie do momentu wytworzenia przez nie nasion. Następnie kosimy łąkę i zostawiamy do wyschnięcia-nasiona roślin się wysypią, dzięki czemu łąką może nas cieszyć przez kolejne lata.

Zapisz sę do newslettera

Skip to content