FESTYN RODZINNY W MAKOWIE

Przedstawiamy Państwu relację z Festynu Rodzinnego w Makowie, będącego inauguracją cyklu imprez ,,Dni Ziemi Skaryszewskiej”. Impreza odbyła się w niedzielę 1 sierpnia na terenie przy Publicznej Szkole Podstawowej w Makowie. Choć pogoda w tym dniu zafundowała nam słoneczno-deszczową huśtawkę, na imprezę licznie przybyli mieszkańcy Makowa i okolic, by spędzić niedzielny wieczór na dobrej zabawie w ludowym klimacie
Mając na uwadze fakt, iż w dniu festynu przypadała również 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, wydarzenie rozpoczęło się od przedstawienia historycznych faktów dotyczących Powstania, których przybyli goście wysłuchali w skupieniu i zadumie. O 17.00, w godzinę ,,W” z pomocą druhów OSP Maków, okolice wypełnił dźwięk syreny. Minutą ciszy wraz z uczestnikami wydarzenia uczciliśmy pamięć poległych w imię ojczyzny.
Nie zabrakło również plenerowej wystawy pt. ,,Przywódcy Polski Walczącej” dla upamiętnienia bohaterów czasów II wojny światowej oraz prezentacji multimedialnej o losach Powstańców.
Następnie przyszedł czas na występ wokalistów MGOK-Gracjana Rychlickiego, Anny Kurys oraz Karoliny Mamczarz, którzy dali popis swych wokalnych umiejętności. Po młodzieży na naszej scenie wystąpił p. Zdzisław Kwapiński wraz z kapelą, która w niepowtarzalnym stylu zagrała do tańca na ludową nutę. Na parkiecie gromadziły się pary tańczące oberka, polkę i walca, bo przecież o ludowy klimat na tej właśnie imprezie chodziło. Bardzo ważną rolę podczas festynu Rodzinnego w Makowie odegrało Stowarzyszenie „Makowianie, za co w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Panie ,,Makowianki”, ubrane w tradycyjne stroje serwowały gościom własnoręcznie przygotowane ciasta oraz domowe potrawy. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć! Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie OSP Maków, w stronę których kierujemy podziękowania również za pomoc organizacyjną. Nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchańców, eurobungee, malowania buziek, baloników oraz pokazu baniek mydlanych.
Wracając do programu imprezy, po występie Kapeli Zdzisława Kwapińskiego przyszedł czas na koncert Zespołu Ludowego Skaryszewiacy, który jak zwykle w niepowtarzalny sposób przeniósł nas w świat muzyki ludowej. Przybyli goście mogli usłyszeć najpiękniejsze piosenki na ludową nutę i przenieść się w czasy tradycyjnych, wiejskich zabaw. Po naszym rodzimym zespole na scenę znów wkroczyła Kapela Zdzisława Kwapińskiego, by przeprowadzić dla mieszkańców Makowa i okolic warsztaty taneczne. Chętnych było wielu-pary miały okazję nauczyć się kroków walca, polki i oberka. Parkiet wnet wypełnił się tancerzami w różnym wieku, bowiem ta impreza miała również łączyć pokolenia. Wieczorem klimat imprezy delikatnie się zmienił-na parkiecie królowały przeboje disco w wykonaniu zespołu ,,Piotr Beresiński Band”. Na parkiet ruszyła głównie młodzież, choć i nieco starsi znaleźli coś dla siebie. Dyskoteka pod gwiazdami miała swój niepowtarzalny klimat, który pomimo niesprzyjającej aury przyciągał chętne do tańca pary.
Tak właśnie wyglądała pierwsza z cyklu imprez ,,Dni Ziemi Skaryszewskiej”. Miało być folkowo, rodzinnie i tanecznie-mamy nadzieję, że się Państwu podobało!
Pragniemy serdecznie podziękować jeszcze p. Pawłowi Derleckiemu za nieocenioną pomoc i przygotowanie drewna do wykonania tanecznych podestów.
Teraz pełną parą idą przygotowania do drugiego Festynu Rodzinnego, tym razem w Dzierzkówku Starym, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Start o 16.00.
Bądźcie Państwo razem z nami!😉😉Serdecznie zapraszamy!