FESTYN RODZINNY ,,DAWNE SMAKI” W KOBYLANACH

W Kobylanach królowały dawne smaki i wspólna zabawa w ludowym klimacie!
Przedstawiamy Państwu relację z Festynu Rodzinnego ,,Dawne Smaki” w Kobylanach, będącego trzecią z cyklu imprez ,,Dni Ziemi Skaryszewskiej”. Festyn o kulinarnym charakterze odbył się w piątek 20 sierpnia na terenie przy świetlicy w Kobylanach. Współorganizatorami imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich Kobylany oraz OSP Kobylany. Na imprezę licznie przybyli mieszkańcy Kobylan, jak również całej gminy Skaryszew, by rozpocząć weekend dobrą zabawą w ludowym klimacie oraz zasmakować staropolskich potraw, przygotowanych przez mieszkanki Kobylan.
Na naszej scenie jako pierwsi wystąpili wokaliści MGOK- Mamczarz Karolina, Wiktoria Pietrzyk, Wiktoria Skowrońska, Julia Kozuj, Ania Kurys, Gracjan Rychlicki oraz Aleksandra Łęcka, którzy dali popis swych wokalnych umiejętności. Na naszej scenie wystąpił również Karol Łęcki, który jak zawsze czaruje publiczność nastrojowymi balladami przy akompaniamencie gitary. Następnie przyszedł czas na mini-koncert działającego przy MGOK zespółu POGŁOS w składzie: Marysia Kryza, Aleksander Kundys, Nataniel Stolarczyk oraz Michał Przybyś. Kapela coraz lepiej radzi sobie z występami przed większą publicznością, stale poszerza swój repertuar i zapowiada pracę nad autorskim materiałem. Również i tym razem dali nieźle czadu.
Po młodzieży na naszej scenie wystąpił p. Zdzisław Kwapiński wraz z kapelą, która w niepowtarzalnym stylu zagrała do tańca na ludową nutę. Na parkiecie gromadziły się pary tańczące oberka, polkę i walca, bo przecież o ludowy klimat na tej właśnie imprezie chodziło. Do wspólnej zabawy zachęcały Panie z Zespołu Ludowego Skaryszewiacy, które w pięknych strojach na ,,dechach” wyglądały przepięknie, co jeszcze bardziej podkreśliło ludowy charakter tejże imprezy. Bardzo ważną rolę podczas w Kobylanach odegrało Koło Gospodyń Wiejskich Kobylany, za co w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Panie na starannie przygotowanym stoisku serwowały gościom własnoręcznie przygotowane ciasta oraz staropolskie potrawy. Po domowy bigos, porkę, zarzucajkę i pajdy ze smalcem ustawiały się kolejki chętnych! Panie z uśmiechem częstowały gości także domowymi wypiekami i ciepłymi napojami. Wszyscy czuliśmy się w Kobylanach jak w domu, za co w tym miejscu dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z panią sołtys Teodorą Odzimkowską na czele. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć! Oto kulinarna ciekawostka związana z imprezą- na ,,Dawne Smaki” Panie przygotowały ok. 1000 pierogów, które zostały skonsumowane w niecałe 3 godziny! Lepszej rekomendacji nie trzeba👌👌👌 Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie OSP Kobylany, w stronę których kierujemy podziękowania również za pomoc organizacyjną. Nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchańców, eurobungee, malowania buziek, baloników, pokazu baniek mydlanych oraz zabaw animacyjnych. Podczas imprezy działał również punkt promocji szczepień
Wracając do programu imprezy, po występie Kapeli Zdzisława Kwapińskiego przyszedł czas na koncert Zespołu Ludowego Skaryszewiacy, który jak zwykle w niepowtarzalny sposób przeniósł nas w świat muzyki ludowej. Przybyli goście mogli usłyszeć najpiękniejsze piosenki na ludową nutę i przenieść się w czasy tradycyjnych, wiejskich zabaw. Po naszym rodzimym zespole na scenę znów wkroczyła Kapela Zdzisława Kwapińskiego, by przeprowadzić dla mieszkańców Kobylan i okolic warsztaty taneczne. Parkiet wnet wypełnił się tancerzami w różnym wieku, bowiem ta impreza miała również łączyć pokolenia.
W dniu imprezy swoje urodziny obchodził Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew p. Dariusz Piątek oraz nieco wcześniej Radna Rady Miejskiej w Skaryszewie p. Danuta Zięba. Solenizanci usłyszeli od przybyłych gromkie ,,Sto Lat” oraz otrzymali bukiety kwiatów. Wieczorem klimat imprezy delikatnie się zmienił-na parkiecie królowały przeboje disco w wykonaniu DZIKU, który wraz ze swoją ,,Weselną Bandą” porwał wszystkich do wspólnej zabawy. Ależ to była moc! Na parkiet ruszyła głównie młodzież, choć i nieco starsi znaleźli coś dla siebie. Dyskoteka pod gwiazdami miała swój niepowtarzalny klimat, nawet deszcz nie zdołał zniechęcić par do tańca.
Tak właśnie wyglądała trzecia z cyklu imprez ,,Dni Ziemi Skaryszewskiej”. Miało być folkowo, rodzinnie i tanecznie-mamy nadzieję, że się Państwu podobało! Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!
Serdecznie zapraszamy na POLO DYSKOTEKĘ w Skaryszewie już w następną niedzielę 29 sierpnia, szczegóły już wkrótce😉😉