FESTYN RODZINNY W DZIERZKÓWKU STARYM

Ależ się działo! ,,Przyjazne Tańcowanie” w Dzierzkówku Starym
Była to druga impreza z cyklu ,,Dni Ziemi Skaryszewskiej”. Festyn odbył się w niedzielę 8 sierpnia na terenie przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzkówku Starym. Współorganizatorami imprezy było Stowarzyszenie „Przyjaźń” oraz OSP Dzierzkówek Stary. Na ten dzień na szczęście udało się nam odczarować niesprzyjającą aurę i wreszcie zaświeciło słońce☀️☀️ Na imprezę licznie przybyli mieszkańcy Dzierzkówka Starego i okolic, by spędzić niedzielne popołudnie na dobrej zabawie w ludowym klimacie.
Imprezę oficjalnie otworzył Starosta Radomski p. Waldemar Trelka, który przekazał Stowarzyszeniu ,,Przyjaźń” upominki. Uczestników festynu powitał również Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew p. Dariusz Piątek. Następnie przyszedł czas na występ wokalistów MGOK-Gracjana Rychlickiego oraz Anny Kurys, którzy dali popis swych wokalnych umiejętności. Na scenie wystąpiła również uczestniczka naszych zajęć wokalnych i mieszkanka Dzierzkówka Starego Aleksandra Łęcka, która zaczarowała widzów wykonaniem piosenek wokalistki Sanah. Na naszej scenie wystąpił również brat Oli, Karol Łęcki, który świetnie łączy śpiew z grą na gitarze. Następnie na scenę z młodzieńczą energią wkroczył działający przy MGOK zespół POGŁOS w składzie: Marysia Kryza, Aleksander Kundys, Nataniel Stolarczyk, Michał Przybyś. Kapela dała świetny mini-koncert, co z pewnością na organizowanych przez nas imprezach powtórzy się nie raz🎤🎹🎸 Następnie dla uczestników imprezy na scenie wystąpił p. Zdzisław Kwapiński wraz z kapelą, która w niepowtarzalnym stylu zagrała do tańca na ludową nutę. Na parkiecie gromadziły się pary tańczące oberka, polkę i walca, bo przecież o ludowy klimat na tej właśnie imprezie chodziło. Kapela przeprowadziła również dla mieszkańców Dzierzkówka i okolic warsztaty taneczne. Chętnych było wielu-pary miały okazję nauczyć się kroków walca, polki i oberka. Parkiet wnet wypełnił się tancerzami w różnym wieku, bowiem ta impreza miała również łączyć pokolenia.
Bardzo ważną rolę podczas festynu Rodzinnego w Dzierzkówku Starym odegrało Stowarzyszenie „Przyjaźń” z Barbarą Bednarczyk i Moniką Gregorek na czele, za co w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Panie ze stowarzyszenia serwowały gościom własnoręcznie przygotowane ciasta oraz domową grochówkę-chętnych nie brakowało! Podczas festynu odbyły się także ,,przyjazne” warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi mogli wykonać pamiątkowe piny oraz plakat z odciskiem rączek, oczywiście w imię przyjaźni. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie OSP Dzierzkówek Stary, w stronę których kierujemy podziękowania również za pomoc organizacyjną. Nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchańców, malowania buziek, baloników oraz pokazu baniek mydlanych. Świetną atrakcją dla dzieci była również ścianka wspinaczkowa, którą zapewniła OSP Skaryszew, za co pięknie dziękujemy! Podczas imprezy w specjalnym namiocie odbywała się również promocja szczepień.
⭐️⭐️⭐️Wieczorem klimat imprezy delikatnie się zmienił-na parkiecie królowały przeboje disco w wykonaniu DZIKU-Huberta Dzikołowskiego, który wraz z zespołem porwał publiczność do wspólnej zabawy. Na parkiet ruszyła głównie młodzież, choć i nieco starsi znaleźli coś dla siebie. Dyskoteka pod gwiazdami miała swój niepowtarzalny klimat-parkiet wnet wypełnił się tańczącymi parami, które nieprzerwanie bawiły się do późnych godzin nocnych.
Tak właśnie wyglądała druga z cyklu imprez ,,Dni Ziemi Skaryszewskiej”. Miało być folkowo, rodzinnie i tanecznie-mamy nadzieję, że się Państwu podobało!
Teraz zaczynamy już przygotowania do trzeciego Festynu Rodzinnego, tym razem w Kobylanach, który odbędzie się 20 sierpnia. Start o 16.30.
Bądźcie Państwo razem z nami!😉😉Serdecznie zapraszamy!☀️☀️