FESTYN ,,ŚWIĘTO PLONÓW GMINY SKARYSZEW” W CHOMENTOWIE

FESTYN ,,ŚWIĘTO PLONÓW GMINY SKARYSZEW” W CHOMENTOWIE

Moc atrakcji dla wszystkich, słoneczna aura i iście rodzinna atmosfera towarzyszyły temu wydarzeniu.
W ramach festynu zorganizowane zostało „Święto plonów Gminy Skaryszew”
Uroczystości rozpoczęły się przemarszem barwnego korowodu dożynkowego, na czele którego szła Gminna Orkiestra Dęta OSP Skaryszew i Uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną przez proboszcza ks. Edwarda Czecha. Przy scenie złożono przepiękne wieńce dożynkowe wykonane przez nasze sołectwa.
Następnie Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Pan Dariusz Piątek odebrał z rąk starostów dożynek chleb upieczony z ziarna z tegorocznych plonów oraz jak każe tradycja, otrzymanym chlebem podzielili się ze wszystkimi przybyłymi na uroczystości, po czym dokonał uroczystego otwarcia „Swięta Plonów” i przywitania zaproszonych gości m.in.:
Posła do Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Kuźmiuka, Starostę Radomskiego Waldemara Trelkę, Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Mazowieckiego Zbigniewa Gołąbka, Radnego Powiatu Radomskiego Zdzisława Mroczkowskiego, Kierownika Biura Powiatowego ARMIR w Radomiu Panią Agnieszkę Pasek, Kierownika Placówki Terenowej KRUS w Radomiu Paną Monikę Pachniewską, Wójta Gminy Kowala Pana Dariusza Bulskiego, Prezes Banku Spółdzielczego Paną Danutę Kozicką, Członka Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego Pana Henryka Słomkę, Radnych Miasta i Gminy Skaryszew, przedstawicieli i dyrektorów szkół z terenu naszej gminy, Duchowieństwa oraz wszystkich przybyłych na tegoroczne Święto Plonów.
W trakcie uroczystości Burmistrz Pan Dariusz Piątek został odznaczony z rąk Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Mazowieckiego Zbigniewa Gołąbka oraz Posła do Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Kuźmiuka „Złotym Krzyżem” jako wyrazy uznania za działalność na rzecz wspierania społeczeństwa i praw człowieka oraz wspierania i tworzenia inicjatyw w realizacji statutowych zadań związku OSP RP.
Tegoroczne Święto Plonów to także jubileusz 35-lecia naszego Zespołu Ludowego „Chomentowianki”, które to swoją charyzmą, determinacją i poczuciem humoru zdominowały „całą” imprezę. Otrzymały one z rąk zaproszonych gości liczne prezenty, podziękowania, dyplomy i kwiaty…
Po uroczystej ceremonii otwarcia przyszedł czas na występy artystyczne w wykonaniu uczniów PSP w Odechowie i Filii w Wólce Twarogowej, występy wokalistów MGOK oraz zespołu „Pogłos” działającego przy MGOK Skaryszew.
Najmłodsi uczestnicy mieli do swojej dyspozycji animatorkę zabaw oraz przygotowane specjalne miasteczko, które obfitowało w szereg atrakcji i konkursów, w tym dmuchańce i trampoliny. Każdy mały i duży uczestnik znalazł coś ciekawego dla siebie.
Po występach „Naszych artystów” przyszedł czas na długo oczekiwany Jubileuszowy koncert „Chomentowianek”, które wraz z panem Zdzisławem Kwapińskim przejęły scenę.
Z okazji Jubileuszu 35- lecia zespołu Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew przekazał symboliczny „czek” na kwotę 3500 PLN aby udało się zrealizować wymarzoną przez „Chomentowianki” wycieczkę.
Nie obyło się bez wzruszenia i łez, zespół „Skarszewiacy” wystąpił ze specjalnie napisaną piosenką dla „Chomentowanek” by podziękować im tym co przez te wszystkie lata zrobiły dla naszej gminy, folkloru, że mimo różnych zdarzeń losowych nigdy się nie poddały a swoją postawą dają przykład młodym pokoleniom.
W trakcie koncertu rozdano pierwszą płytę „Chomentowianek” nagraną w studiu nagraniowym MGOK Skaryszew
Po oficjalnym koncercie przyszedł czas na konkursy: „slalom taczkami na czas” oraz „toczenie balota”
Jako następny wystąpił Kabaret „Na Żarty” a finałem imprezy zabawa taneczna z zespołem „Happy” która trwała do późnych godzin nocnych.
Dziękujemy za wspólną zabawę. Fotorelacja z imprezy do obejrzenia na naszym facebookowym profilu.

Zapisz sę do newslettera

Skip to content