MAZOWIECKA SZKÓŁKA DZIENNIKARSKA – WARSZTATY DZIENNIKARSKIE DLA MŁODZIEŻY

We wtorek 22 marca w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie odbyły się warsztaty dziennikarskie w ramach Złotej Dziesiątki – Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej. Jest to projekt Radia Radom, realizowany przy współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele Radia Radom- państwo Marzena i Michał Tarnowscy, wzięli w nich udział uczniowie z PSP w Makowie, PSP w Modrzejowicach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Dzierzkówku Starym oraz PSP im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie.
Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca dziennikarza oraz jakie cechy powinna posiadać osoba wykonująca ten zawód. Uczestnicy warsztatów wspólnie z prowadzącymi wskazali elementy charakterystyczne dla rzetelnej informacji oraz dobrze zrealizowanego materiału dziennikarskiego. Nie zabrakło również dyskusji o fake newsach oraz obecnym w mediach hejcie.
Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę – warsztatowicze w grupach tworzyli wiadomość radiową, tzw. news, wywiad oraz prognozę pogody. Zadanie dopełniła praca z mikrofonem.
Uczestnicy warsztatów, pomimo stresu związanego z dziennikarskim debiutem, wykazali się kreatywnością, profesjonalnym podejściem do zadania oraz umiejętnościami pisarskimi. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję obejrzeć studio nagrań i realizacji video MGOK Skaryszew, w którym już niebawem będą prowadzone kolejne zajęcia dziennikarskie. Do odwiedzenia redakcji Radia Radom zostali wytypowani Oliwia oraz Filip, którzy będą mieli okazję zobaczyć pracę redaktorów ,,od kuchni”.
Serdecznie dziękujemy Radio Radom 87,7FM  za odwiedzenie naszego ośrodka kultury oraz poprowadzenie interesujących warsztatów. Ogromne podziękowania kierujemy również w stronę uczestników zajęć – niewątpliwie wśród Was są prawdziwe, dziennikarskie talenty
Jak wspomnieliśmy wcześniej, dzięki pracom nad stworzeniem własnego studia nagrań i realizacji video możliwe będzie kontynuowanie dziennikarskiego wątku i prowadzenie kolejnych warsztatów dla dzieci i młodzieży.
Fotorelację z warsztatów można obejrzeć na facebokowym profilu MGOK Skaryszew: