MGOK – kim jesteśmy ?

Co robimy

MGOK kim jesteśmy

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie jako instytucja działa od 1977r., choć początki zrzeszonej działalności kulturalnej w naszym mieście sięgają lat 60-tych XXw.
Od roku 2019 siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury mieści się w Skaryszewie przy ul. Wojska Polskiego 5, w dawnym budynku Publicznej Szkoły Podstawowej.
W naszym działaniu staramy się skupić na stworzeniu miejsca przyjaznego dla wszystkich. Mając na uwadze stały niedosyt potrzeb mieszkańców dopasowujemy ofertę działań do konkretnych potrzeb.
Jako jeden z głównych celów przyjęliśmy wyposażenie naszej placówki w sprzęt na najwyższym poziomie, taki który pozwoli nam wreszcie być znacznie samowystarczalnymi.
Możecie więc państwo korzystać z nowej dobrze wyposażonej, zautomatyzowanej sali wystawowej, która w kilka chwil przekształcić się może w salę projekcji kinowej czy salę do zajęć tanecznych czy sportowych.

Otoczenie zieleni, a także znajdujący się na terenie MGOK pump-track, siłownia plenerowa oraz nowo wybudowany plac zabaw sprawiają, ze jest to wyjątkowo atrakcyjne miejsce dla mieszkańców miasta i gminy Skaryszew.

Baza sprzętowa oraz instruktorska Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury robi wrażenie oraz stwarza wiele możliwości do kreatywnego działania w zakresie kultury, skierowanego zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.
Działania poczynione w ostatnim czasie na tej płaszczyźnie pozwalają na organizację imprez na najwyższym poziomie, jak również prowadzenie profesjonalnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Na uwagę zasługuje szczególnie wyposażenie i dostosowanie sali głównej do działalności MGOK, które wymagało wiele pracy, jednak przyniosło naprawdę doskonały efekt. Szczególny nacisk postawiono na wyposażenie sali w nowoczesny system nagłośnieniowy oraz oświetlenie, co daje możliwość organizowania koncertów na wysokim poziomie, dowodem czego jest ubiegłoroczny koncert zespołu LUSTRO. Sala może pomieścić około 100 osób. Dzięki pozyskanemu sprzętowi MGOK może być organizatorem lub współorganizatorem konkursów i przeglądów, co ułatwia specjalistyczny system wygłuszenia i korekcji dźwięku. Salę wyposażono w kotary, oświetlenie oraz klimatyzację, które doskonale sprawdzają się podczas imprez. Z powodzeniem możemy tu organizować wernisaże wystaw, aby pokazać, że sztuka to nie tylko muzea i galerie, ale także dom kultury, otwarty na każdego mieszkańca. Od wielu osób uzyskaliśmy opinię, iż skaryszewski Ośrodek Kultury to najlepiej wyposażona placówka w regionie. Nie ograniczamy się jedynie do imprez stacjonarnych-dysponujemy sprzętem nagłośnieniowym i oświetleniowym, który doskonale sprawdza się podczas imprez plenerowych, do których należą m.in. WSTĘPY, Dni Skaryszewa czy Dożynki Gminno-Parafialne.

Możemy również jako nieliczni poszczycić się własną mobilną sceną, która świetnie sprawdziła się podczas tegorocznego Jarmarku Końskiego WSTĘPY. Elementem wyróżniającym naszą placówkę jest też możliwość przeprowadzania projekcji na dużym ekranie, w tym pokazów filmowych. Pierwszy z nich z okazji Dnia Kobiet cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkanek Skaryszewa.

Mając świadomość, iż dzieci i młodzież są otwarte na kontakt z kulturą, uczestnictwo w zajęciach i imprezach, dokładamy wszelkich starań, by nasza działalność im to zapewniła. Dokonaliśmy zakupu sprzętu animacyjnego, który doskonale sprawdza się podczas organizowanych przez nas bali karnawałowych oraz pozostałych imprez dedykowanych dzieciom. Wśród naszych pracowników są również animatorzy, którzy je prowadzą, dzięki czemu w tym aspekcie jesteśmy w pełni samodzielni. Co najważniejsze, widzimy efekty podjętych kroków i planujemy kolejne imprezy, by najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i gminy mile wspominali spędzony w MGOK-u czas. Organizujemy również konkursy wokalne i plastyczne dla dzieci, czego przykładem jest ubiegłoroczny konkurs ,,KOŃ” z okazji Dnia Dziecka. Wielokrotnie w naszej siedzibie oraz w innych miejscach na terenie gminy gościły teatrzyki objazdowe z repertuarem dedykowanym dzieciom. W okresie ferii zimowych oraz wakacji zapewnialiśmy najmłodszym ciekawe warsztaty rzeźbiarskie, sznurkarskie oraz przybliżające techniki plastyczne, realizowane przy współpracy z ,,Podwórkiem Sztuki”.

Poszerzamy również ofertę naszych zajęć i warsztatów skierowanych dla dzieci i młodzieży.
Do dyspozycji mamy przestronną salę warsztatową ze świetnym wyposażeniem. Na szczególną uwagę zasługuje zaplecze sprzętowe do zajęć muzycznych. W ostatnim czasie zakupiliśmy gitary, dzięki czemu dzieci uczestniczące w zajęciach nie muszą przynosić własnych instrumentów. Podczas zajęć wokalnych dzieci pracują z mikrofonami i profesjonalnym nagłośnieniem, co przygotowuje je do występów na scenie. Ośrodek dysponuje również zestawem perkusyjnym, padami do nauki podstaw gry na perkusji oraz instrumentami klawiszowymi. Zakupiliśmy również sprzęt sportowy na potrzeby zajęć sekcji lekkoatletyki. Śmiało można stwierdzić, iż podjęte działania spełniają nasze oczekiwania.
Mamy nadzieję, iż działania Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury uświadomią mieszkańcom miasta i gminy Skaryszew, że sztuka i kultura nie musi być im obca, a kontakt z nią przynosi wiele artystycznych doznań i jest źródłem pozytywnych emocji.

Zapisz sę do newslettera

Skip to content