Witamy w zakładce – Konkursy WSTĘPOWE

Przygotowaliśmy dla Was 3 konkursy związane z naszym jarmarkiem – kliknij aby wybrać

Konkurs plastyczny ,,KONIK JAK MALOWANY”

Jest to pierwszy z cyklu konkursów dotyczących Skaryszewskiego Jarmarku Końskiego ,,Wstępy”, organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie.

Zadanie konkursowe jest bezpośrednio związane z symbolem ,,Wstępów”-koniem, bowiem to jego obraz mają przedstawić dzieci w swojej pracy. Głównym celem konkursu jest uświadomienie najmłodszym jak wyjątkowa, a zarazem piękna i interesująca jest tradycja jarmarku.

Nasza plastyczna zabawa dedykowana jest dzieciom w wieku 3-6 lat, które uczęszczają do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Miasta i Gminy Skaryszew.

Pole artystycznego wyrazu najmłodszych jest nieograniczone, praca może być bowiem wykonana dowolną techniką plastyczną-od rysunku, przez wydzierankę, aż po kolaż, w formacie A4.

Na zdjęcia wykonanego obrazka czekamy do 24 lutego br.. Fotografię pracy wraz z kompletnymi dokumentami zgłoszeniowymi należy przesłać na e-mail: mgok@mgokskaryszew.pl.

Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody z motywem ,,Wstępów”.

Pragniemy serdecznie podziękować Przedszkolakom oraz ich Rodzicom za przesłane dotychczas prace- do 20 lutego wpłynęło do nas 16 zgłoszeń, a wciąż czekamy na kolejne. Każda praca jest wyjątkowa, przygotowana z ogromną starannością i kreatywnością.

Dziękujemy również dyrekcji oraz pracownikom przedszkoli i szkół podstawowych za pomoc w rozpropagowaniu wśród podopiecznych informacji o konkursie.

Zapraszamy do obejrzenia nadesłanych do nas dotychczas prac:

Adam Barański- PSP im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie

Fabian Jaworski- Samorządowe Przedszkole im. s. G. Sporniak w Skaryszewie

Franciszek Skrzypczyński-PSP w Makowie

Gabriel Zieliński-PSP w Makowie

Jakub Adamczyk-PSP w Makowie

Jan Jóźwik-Samorządowe Przedszkole im. s. Gabrieli Sporniak w Skaryszewie

Joanna Czapczyńska-PSP w Skaryszewie

Laura Karcz-Samorządowe Przedszkole im. s. Gabrieli Sporniak w Skaryszewie

Maja Woźniak-PSP w Skaryszewie

Maria Sułkowska-Przedszkole Samorządowe im. s. Gabrieli Sporniak w Skaryszewie

Nikola Mizera-PSP w Skaryszewie

Weronika Sznyrowska-PSP w Skaryszewie

Wiktoria Frąk-PSP w Dzierzkówku Starym

Wojciech Sznyrowski-Samorzadowe Przedszkole im. s. Gabrieli Sporniak w Skaryszewie

Zuzanna Kasińska-PSP w Skaryszewie

Zuzanna Pawlak-Samorządowe Przedszkole im. s. Gabrieli Sporniak w Skaryszewie

,,WSTĘPOWA POCZTÓWKA Z MOTYWEM LUDOWYM”

Prezentujemy kolejny konkurs plastyczny z motywem Wstępów, którego grupą docelową są uczniowie szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skaryszew. Konkurs ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży szkolnej najważniejszej imprezy w naszym regionie, jaką niewątpliwie jest Skaryszewski Jarmark Koński ,,Wstępy”.

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie i wykonanie pracy plastycznej w formie pocztówki, nawiązującej do skaryszewskich ,,Wstępów”. Praca ma niejako promować jarmark jako imprezę z bogatą tradycją, z której możemy być dumni jako mieszkańcy regionu. Wykonana pocztówka może być ilustracją skojarzeń dzieci i młodzieży ze ,,Wstępami”.

Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną-od rysunku, kolażu, po kompozycję z elementami fotografii, w dowolnym formacie. Bardzo ważnymi i koniecznymi do umieszczenia na pocztówce są następujące elementy: motywy ludowe oraz herb miasta Skaryszew.

Konkurs obejmuje dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

Zdjęcie wykonanej pracy wraz z kompletnymi dokumentami zgłoszeniowymi należy przesłać na adres e-mail Organizatora: mgok@mgokskaryszew.pl do 28 lutego br.

Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody z motywem Skaryszewskiego Jarmarku Końskiego ,,Wstępy”.

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu pierwsze prace, zgłoszone do konkursu. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą zabawą i wykonanie ciekawych prac promujących jarmark.

Dziękujemy również dyrekcji oraz nauczycielom szkół podstawowych za pomoc w przekazaniu podopiecznym informacji o konkursie.

Bartosz Nowacki-PSP w Dzierzkówku Starym

Emilia Wierzbicka-PSP w Makowcu

Magdalena Wierzbicka-PSP w Makowcu

Maja Pawlak-PSP w Skaryszewie

Kordian Frąk-PSP w Dzierzkówku Starym

Konkurs cukierniczy dla dorosłych ,,WSTĘPOWE WYPIEKI”

Cykl konkursów związanych ze Skaryszewskim Jarmarkiem Końskim ,,Wstępy”, organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie zamyka konkurs cukierniczy dla dorosłych ,,Wstępowe Wypieki”.

Skierowany jest on do stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich oraz indywidualnych pasjonatów cukiernictwa z terenu naszego miasta i gminy. Zadanie konkursowe wymaga nie tylko umiejętności cukierniczych, ale i dużych pokładów kreatywności-należy przygotować wypiek lud deser, który swoim wyglądem lub dekoracją nawiązuje do Wstępów. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich oraz zgłoszenia indywidualne.

Zdjęcie przygotowanego wypieku wraz z kompletnymi dokumentami zgłoszeniowymi należy przesłać na adres e-mail: mgok@mgokskaryszew.pl do dnia 26 lutego br.

Dla uczestników konkursu przygotowaliśmy atrakcyjne ,,wstępowe” nagrody rzeczowe.

Uczestnicząc w poprzednich konkursach o tematyce kulinarnej udowodniliście Państwo, że w tej dziedzinie potraficie stworzyć prawdziwe perełki. Tym razem z pewnością będzie podobnie, co można stwierdzić już na podstawie pierwszych konkursowych zgłoszeń, które prezentujemy poniżej. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

Anna Adamczyk

Anna Adamczyk

Anna Szymańska

Ewelina Korpacka

Koło Gospodyń Wiejskich Nad Stawem z Kobylan

Maria Szymczyk

Stowarzyszenie Makowianie z Makowa

Stowarzyszenie Przyjaźń z Dzierzkówka Starego

Stowarzyszenie Swojski Makowiec z Makowca

Wioleta Mortka

Zapisz sę do newslettera

Skip to content